Mājas Jaunumi Atskats uz SIMPLE SESSION’17

Atskats uz SIMPLE SESSION’17

2587
0

Iepriekšējā nedēļas nogalē, pie mūsu ziemeļu kaimiņiem Igauņiem notika lielākās un nopietnākās  skeitborda sacensības frīstail disciplīnā, kas Baltijas mērogam ir kaut kas grandiozs. Uz Pasaules kausu skeitbordā “Simple Session’17 ” posmu 4. un 5. februārī Tallinā ieradās skeitborda smagsvari no visas pasaules, lai savā starpā pacīnītos par godalgotām vietām uz pjedestāla, sadalītu naudas balvas un labi paskeitotu sev un skatītājiem par prieku. Sacensības notika “Saku” arēnā, kas šogad pulcēja negaidīti krietnu pulku skatītāju. 60 dalībnieku starpā starpā tika pārstāvētas vairāk kā 15 valstis.

Jūsu uzmanībai neliels video ieskats no mūsu puses ar latviešu un pārējo braucēju trikiem, kas tika iemūžināti ārpus sacensību raniem.

Skeitborda līmenis kādu demonstrēja braucēji bija tikpat augsts, cik organizatoru uzstādītā latiņa pasākumā organizēšanā. Likās, ka viss šogad bija “next level”. Parks, ko bija uzcēluši latviešu Mindwork ramps puiši bija mega labs- īpaši priecēja street daļa, šķiet, nevienu gadu līdz šim tik labs parks nav bijis. Šis nav subjektīvs viedoklis, to uzsvēra arī ļoti daudzi braucēji. Video tiešraides, atkārtojumi, ēdināšana un viss pārējais bija augstākajā līmenī. Tas priecē un iedvesmo, mums ir ko pamācīties no igauņiem.

Sacensību uzvarētāji, 1-5 vieta

Pjedestāls, uz kura kāpa labākie sacensību skeitbordisti. Tas kā viņi bombīja triku pēc trika, man atgādināja brīmusvecīti- arī tā deg aptuveni 1 min- mega intensīvi dzirksteļo un prieks uz to skatīties ir ikvienam :

  1. Giraud Aurelian (Francija)
  2. Horihame Yuto (Japāna)
  3. Leon Danny (Spānija)
  4. Milou Vincent (Francija)
  5.  Hoogenjik Woody ( Nīderlande)

Mums izdevās iefilmēt arī finālistu braucienus no mega laba skatpunkta. Dodam arī Jums iespēju ieskatīties top 3niekā, lūk. Aureliuss uzspridzināja parku ar mega klīn ranu, sēdinot triku pēc trika.

Yuto bija mūsu favorīts dalībnieku starpā, viņš bija mega piezemēts un vienkāršs čalis. Super tehnisks, ar mega stīzu un super plašu triku bagāžu. 17 gadīgs puika no Japānas, kurš iekabināja visiem kā nākas, noteikti par viņu vēl dzirdēsim.

Spānis Danny konkrēts parka braucējs, mega daudz lidinājas, bet pietiekami spoži atrādīja arī sevi strīt daļā.

Sacensību grafiks jeb to laika sadalījums pa dienām, bija līdzīgs kā iepriekšējos gados, jāatzīmē, ka šis “Simple Session” pasākumam bija jau 17 gads pēc kārtas. Braucēju treniņbraucieni sākās  ceturdienā, uz kuriem arī laicīgi ieradās visi latviešu braucēji. Treniņbauciniem tika atvēlētas 2 dienas- ceturdiena un piektdiena, kurās tika noteikts konkrēts laiks, lai skeiteri varētu iemēģīnāt parku. Mači sākās sestdienā- uzreiz ar kvalifikācijas braucieniem, kas bija 4 min gari rani jam session formātā četriem braucējiem vienlaicīgi. Šajos kvalifikācijas braucienos tika atlasīti 12 labākie braucēji, kas nodrošināja sev vietas finālos svētdienā. Diemžēl neviens no latviešu braucējim, neparādīja tik spožu sniegumu, lai ierindotos top divpadsmitniekā.

Latvijas braucēju blice (no kreisās) Rūdolfs Rorbahs, Fricis Štrauss, Artūrs Bogdanovičš un Artūrs Nesaule

Labākais no latviešu braucējiem tiesnešu skatījumā šoreiz izrādījās Rūdolfs Rorbahs (59.8 P).  Kopvērtējumā viņš ieņēma 36. vietu. Šī bija otrā Rūdolfa reizei dalībai Simple session. Priecēja, ka viņš arī spēja pacelties virs rampu koupiniem ar saviem izskatīgajiem grebiem un eiriem.

Artūrs Bogdanovičš startēja šāda mēroga sacensībās pirmo reizi, prieks, ka viņš tika galā ar lielo spriedzi un spēja nosēdināt arī savus tehniskos trikus (55 P), kopvērtējumā 41. vieta.

Fricis bija ātrākais no latviešiem un bija MVP hokeja spēlē ar 4 gūtiem vārtiem – Skeitbordisti VS BMX, iespējams, viņš arī uzvarēja afterpartijā. Fricis ar savu sniegumu skeitborda sacensībās ierindojās 48. vietā (51.4 P)

Lai arī Artūram Nesaulem negāja tik spīdoši, starp latviešiem viņš ieguva atzinību 4. vietu, bet kopvērtējumā viņš palika 51. vietā (50.20 P)

Pilnos sacensību rezultātus variet aplūkot šeit: Simple Session skateboarding results

Iepriekšējais rakstsA. Bogdanovičs Simple session 2017
Nākamais rakstsSimple Session’ 17 video