Mājas Preses relīzes “Brīvības Vēstnešu” brauciens uz Zemgali

“Brīvības Vēstnešu” brauciens uz Zemgali

1550
0

Rīgas Skeitborda skolas “Brīvības Vēstneši” aizvada lielisku nedēļas nogali Zemgalē

Ar Jelgavas pilsētas pašvaldības un Zemgales reģiona kompetenču Attīstības centra atbalstu 10. septembrī Pasta salā, Jelgavā ”Metāla svētku ietvaros”, Rīgas Skeitborda skola aizvadīja skeitborda meistarklases un dēļu apgleznošanas radošo darbnīcu. Zemgales pasākums bija “Brīvības vēstnešu” trešais no četriem plānotājiem braucieniem, apceļojot Latvijas reiģionus.

Par spīti karstajam laikam dēļu agleznošanas radošajā darbnīcā ar jaunajiem māksliniekiem Petru Skarstiņu, Kārli Bogustovu un Viesturu Holanderu tika radīti 4 lieliski mākslas darbi uz skeitborda dēļu klājiem, kas publiskai apskatei tiks izstādīti “Brīvības Vēstnešu noslēguma izstādē 2017. gada rudenī Rīgā.

Pēc Brīvības Vēstnešu sniegtajiem skeitborda triku paraugdemonstrējumiem, kas izpelnījās lielu skatītāju uzmanību un atbalstu, bērni un jaunieši kuplā skaitā, izrādīja interesi apgūt skeitborda braukšanas prasmes. Rīgas Skeitborda skolotāju vadībā vietējie iaunieši tika iepazistināi ar skeitborda kultūras galvenājām vērtībām un skrituļdēļu braukšanas pamatiem. Bērni un jaunieši labprātīgi iesaistījās visās aktivitātēs, un ar lielu degsmi macījās skeitot

Zemgales braucina lakā tika filmēts arī dokumentāls stāsts, ko uzņēmās paveikt jaunais, radošais videogrāfs Konstantīns Makarovs. Filma atspoguļos iespējas, ko sniedz mums brīvība, dzīvojot neatkarīgā valstī. Zemgales braucienā kā fotogrāfe piedalījās jaunā, talantīgā bilžu  Laura Skokolovska. Viņas bildes arī tiks izstādītas publiskai apskatei Brīvības Vēstnešu noslēguma izstādē.

“Brīvības Vēstneši” ir vērienīgs mākslas un kultūras projekts, kas apvieno labākos Latvijas skeitbordistus un talantīgākos, jaunos reģionu māksliniekus, lai kopā radītu unikālu dāvanu Latvijas simtsgadē visiem tās iedzīvotājiem un viesiem.

Projekta ietvaros tiks sarīkoti pieci pasākumi, katrā no Latvijas reģioniem (Kurzemē, Vidzemē, Latgalē un Zemgalē) un Rīgā. Notiekošais tiks iemūžināts viegli tveramā un saprotamā, augstas kvalitātes videofilmā un fotogrāfijās, kuru mērķis ir radīt cilvēkos brīvības, ģimenes, patriotisma sajūtu.

Latvijas valsts simtgades svinības notiks laikā no 2017.gada līdz 2021.gadam. Latvijasvalsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir „Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. “Brīvības vēstneši” ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm.

1

Iepriekšējais rakstsKristaps Jūdris fs 180
Nākamais rakstsBRĪVĪBAS VĒSTNEŠI ZEMGALĒ