Mājas Sacensības Vans Latvijas Skeitborda Līgas 1. posma atskats un rezultāti

Vans Latvijas Skeitborda Līgas 1. posma atskats un rezultāti

2776
0

 

VANS LATVIJAS SKEITBORDA LĪGAS 2018. GADA SEZONAS 1. POSMS

Sestdien, 26. maijā, Rīgas Centra Sporta kvartālā, norisinājās Vans Latvijas Skeitborda līgas 2018. gada pirmais posms, kurā piedalījās Latvijas labākie skeitbordisti. Šīs bija arī pirmās skeitborda sacensības Barona ielas skeitparkā.

Diena sacensībām bija vairāk kā piemērota, un to varēja manīt arī parādītajā braucēju atrāditājā sniegumā. Lai gan brīžiem likās, ka saule skeitbordistus ir nokausējusi, tas viņus neatturēja parādīt sarežģītus trikus uz daudzajām skeitparka konstrukcijām. Šogad, tāpat kā 2017. gada sezonā, braucēji dalījās četrās grupās (iesācēji, meitenes, amatieri un pro),  šī gada pirmais posms pulcēja kopā 37 dalībniekus, kuri cīnijās par lieliskām balvām no VANS, Boards.lv un Latvijas Skeitborda Federācijas.

Pasākuma organizatori Kaspars un Arts atklāj sacensības as svinīgu uzrunu

IESĀCĒJU GRUPA

Kā jau ierasts, pirmie uz starta stājās iesācēji, septiņu braucēju starpā tika nosaidroti prasmīgākie jaunie censoņi, kas kāpa uz pjedestāla. Šinī grupā varēja piedalīties ikviens braucējs  līdz 13 gadu vecumam ieskaitot. Šogad jaunākajam dalībniekam Oliveram bija tikai 9 gadi, bet viņš jau paspēja pārsteigt tiesnešus un skatītājus ar firecrack lejā pa trepēm.

Olivers ar firecrack lejā pa kāpnēm

Katram no braucējiem tika doti divi 1:30 minūtes gari braucieni, lai parādītu savas labākos trikus un spēju izmantot pēc iespējas vairāk konstrukcijas. Visi septiņi iesācēju grupas dalībnieki biija Rīgas Skeitborda skolas audzēkņi.

Kristers ar bs 50-50 uz rampas
Uvis dalās ar pārdomām pirms sava brauciena
Harijs demonstrē ka kickturns Skeitborda skolā ir labi apguvis
Otto lido pāri gepam

Iesācēju grupā uzvaru izcīnija 12 gadīgais Uvis Cinītis, kurš nodemonstrēja pārdomātu braucienu un veica trikus vairākās stancēs. Otro vietu ieguva Kristers Kraupša un trešajā vietā ierindojās Otto Kopcis, kuram tā bija pirmā reize labāko trijniekā.

Par rezultātu korektumu rūpējās trīs pieredzējuši tiesneši / skeitbordsti – Armands Blumfelds, Toms Bika un Maksims Feofilovs.

MEITEŅU GRUPA

Skeitbordam atītstoties un tā popularitātei palielinoties visā pasaulē, arvien vairāk meitenes pievēršas šim sporta veidam. Tas bija vērojams arī šī gada 1. posmā, kurā meiteņu grupā bija jau 5 dalībnieces. Šis skaitlis var likties neliels, bet jāņem vērā, ka pirms pāris gadiem, sacensībās nepiedalījās neviena daiļā dzimuma pārstāve.

Ingūna ar smaidu par skeitbordu

Tāpat kā iesācējiem, arī meiteņu gupā, katrai dalībniecei tika doti divi braucieni, pusotras minūtes garumā. Salīdzinoši ar iepriekšējo gadu, meiteņu skeitborda līmenis ir ievērojami audzis un savos braucienos jau tiek iekļauti fliptriki un slaidi.

Kristiāna izcēlās ar orģinālu triku izvēli, kā piemēram – bert slide uz rampas
Ance ar bs 50-50 uz rampas
Ingūna ar bs boardslide
Kickslip pāri gepam

Meiteņu grupā pārliecinošu uzvaru izcīnija Clockwise Skateshop atbalstītā Ingūna Skujiņa, kura parādīja labāko braucienu no meiteņu gupas, kāds līdz šim bija redzēts. Otrā ierindojās Rīgas Skeitborda skolas audzēkne Ance Sakša un trešo vietu izcīnija Kristiāna Vanka.

AMATIERU GRUPA

Deividas no Lietuvas ar ollie lejā pa double set

Amatieru grupā, kā jau tas bija paredzams, triku sarežģītība krietni pieauga un tika izmantotas arī skeitparka lielākās konstrukcijas. Uz sacensībām bija ieradušies arī viesi no Lietuvas, no kuriem divi startēja amatieru grupa un parādīja lielisku sniegumu.

Reinis ar bs noseslide

Ņemot vērā dalībnieku skaitu, kas amatieru grupā bija vienāds ar iesācējiem – 7, arī amatieriem, katram tika doti divi braucieni pusotras minūtes garumā. Jāpiemin, ka  vairāki no amatieru grupas favorītiem uz sacensībām šoreiz nevarēja ierasties, tāpēc labāko trijnieks bija neparedzams.

Gustas ar impossible pāri gepam
Ne vienmēr izdodas uztaisīt visu iecerēto, šoreiz fs shovit uzveica Deividas
Pasākuma vadītājs Arts (no kreisās) aizvieto trešās vietas ieguvēju Deividas kurš nebija ieradies uz apbalvošanu

Amatieru grupā šoreiz laurus plūca Gustas Butkus no Lietuvas, kuram sekoja pašmāju braucējs Mārtiņš Reitups. Trešajā vietā ierindojās Deividas Barkauskas, parādot Latviešu braucējiem, ka ir nepieciešams piestrādāt pie saviem trikiem, ja vēlas sacensties ar amatieriem Baltijas līmenī.

Par lielisku garstāvokli un muzikālo pavadījumu visas dienas garumā rūpējās DJ Goodz

 

PRO GRUPA

Kad saule bija pamatīgi sasildījusi Barona ielas skeitparka betona konstrukcijas, bija pienācis laiks Latvijas labākajiem skeitbordistiem parādīt uz ko viņi ir spējīgi. Kā jau ierasts, iepriekšējos gadus, PRO grupā bija visvairāk dalībnieki – 18. Jāpiemin, ka gandrīz visi PRO grupas braucēji bija sponsorēti no kāda skeitborda veikala vai apvienības, kas pierāda, ka šeit sacentās paši zināmākie un labākie Latvijas skeitbordisti.

Kārlis ar fs indy
Precīzi izpildīts 360 flip
Rūdolfs ar masīvu fs grab pāri hipam
Niklāvs ar kickflip pa double set

Ņemot vērā lielo braucēju daudzumu, dalībnieki tika sadalīti 3 grupās un katram tika doti divi vienas minūtes gari braucieni, lai iegūtu pēc iespējas augstāku vērtējumu un iekļūtu finālā. Finālā šoreiz iekļuva astoņi dalībnieki, bet rezultāti bija ļoti līdzīgi un tiesnešiem bija pamatīgi jāiespringst lai notiektu finālistus.

Tiesnesis Armands izsaka savas domas par braucēju sniegumu
Pasākuma operātors Gaba un viens no dienas favorītiem Linards
Krišjānis ar flip bs tailslide, ar kuru arī spēcīgi noslēdza savu braucienu
Linards ar fs boardslide
Rūdolfs ar fs feeble
Miks ar nollie lipslide
Artūrs izlido no parka ar lielu melon grab

Fināls bija patiesi saspringts un katrs no astoņiem fināla dalībniekiem rādīja lielisku sniegumu. Tika izmanotas visas parka konstrukcijas un pat tika lidots ārā no skeitparka.

Niklāvs sajūsmā par iegūto balvu

Šoriez Vans Latvijas Skeitborda līgā uzvaru izcīnija Artūrs Bogdanovičs, kurš savu fināla braucienu noslēdza ar vienu no sarežģītākajiem trikiem, kāds līdz šim Līgas pastāvēšanas laikā ir redzēts. Otrais ierindojās 2017. gada sezonas viens no uzvarētājiems – Miks Grantiņš, kurš lieliskā muzikas pavadījuma salika kopā perfektus minūtes braucienus. Trešo vietu izcīnija Niklāvs Vētra, kurš lieliski apvienoja lielus trikus ar savu orģinālo braukšanas stilu.

Pie balvas tika arī viens no dienas favorītiem Linards Vīksniņš, kuram šoreiz top 3 gāja secen par pa visam nelielu punktu skaitu.

Liels paldies visiem atbalstītājiem un organizatoriem: Latvijas Skeitborda Federācija, Vans, Boards.lv, Rīgas Skeitborda skola, Skeits.lv

Liels paldies par bildēm fotogrāfam Kasparam Alksnim un organizatoram Artam Amoliņam par pasākuma vadīšanu!

Tiekamies Vans Latvijas Skeitborda līgas 2018 2. posmā jau 16. junijā!

 

Iepriekšējais rakstsVANS LATVIJAS SKEITBORDA LĪGAS’ 18 PIRMAIS POSMS NOTIKS BARONA SKEITPARKĀ
Nākamais rakstsVLSL’18 1. posma video atskats