Mājas Jaunumi Vans Latvijas Skeitborda līgas 2019. gada kvalifikācijas posmu kopvērtējums un finālisti

Vans Latvijas Skeitborda līgas 2019. gada kvalifikācijas posmu kopvērtējums un finālisti

1686
0

2019. gads Vans Latvijas Skeitborda līga (VLSL) ir bijis notikumiem bagāts. Ir aizvadīti 3 lieliski posmi dažos no labākajiem Latvijas skeitparkiem. bet nu ir pienacis laiks lielajam finālam. Šajos posmos kopumā piedalījās 83 dalībnieki, kas ir vērā ņemams pieaugums no 2018. gada sezonas, kurā četros posmos kopā piedalījās 61 dalībnieks.

2019. gada sākumā radās ideja par vienotām Baltijas skeitborda līgas sacensībām, kur pēc aizvadītas savas valsts skeitborda sacensību sezonas kopvērtējuma līderi tiktos vienotā finālā. Pavisam nesen esam saņēmuši finālistu sarakstus no mūsu kaimiņiem Igaunijā un Lietuvā, bet vispirms apskatīsim VLSL šī gada kopvērtējumu un kuri 6 no katras grupas tiek uz Baltijas Skeitborda līgas finālu.

Iesācēju grupa

Iesācēju grupā top seši vietas pārliecinoši ieņem Rīgas Skeitborda skolas audzēkņi ar Oto Kopci līdera pozīcijā un VLSL’18 iesācēju grupas uzvarētāju Uvi Cinīti otrajā vietā. Prieks redzēt arī daudz jaunus vārdus gan starp finālistiem, gan visā kopvērtējuma tabulā.

Ernests ar Fs Show-it VLSL’19 1. posmā

Meiteņu grupa

Meiteņu grupā līmenis ar katru gadu aug un ir prieks redzēt aizvien vairāk sarežģītus trikus un labi izpildītus braucienus no dalībniecēm. Ar pamatīgu pārsvaru un izcīnītām pirmajām vietām visos 3 posmos, līderes pozīciju ieņem Emīlija Stoka. Finālā iekļuvušas arī dalībnieces no katras pilsētas kurās notika VLSL’19 posmi. Pagājušā gada kopvērtējuma uzvarētaja Ingūna Skujiņa diemžēl traumas dēļ nespēja piedalīties visos posmos un parādīt pārliecinošu sniegumu, tādējādi paliekot ārpus fināla sešinieka, bet gaidīsim viņu atgriežoties nākamajos gados!

Emīlija ar heelflip VSLS’19 2. posmā

Amatieru grupa

Amatieru grupa šogad piedzīvoja vislielāko dalībnieku skaita pieaugumu, kas ir ļoti nozīmīgi, ņemot vērā ka tieši šīs grupas braucējiem jau pēc pāris gadiem būs jasacenšās ar Latvijas, Baltijas un iespējams Eiropas labākajiem Pro-open grupas dalībniekiem. 2019. gada kvalifikācijas posmu līderis ir Valters Lūriņš, kuram seko jaunais talants no Cēsīm Artis Strazdiņš. Top sešiniekā arī amatieru grupā iekļuvuši vairāki Rīgas Skeitborda skolas audzēkņi, kuri savas sacensību gaitas pirmīt uzsākuši iesācēju grupā.

Artis ar kickflip VLSL 2. posmā

Pro grupa

Pro grupā, kā jau ierasts, dalībnieku netrūka un cīņa par godalgotajām vietām katrā no posmiem bija ļoti saspringta. Divos no trijiem posmiem piedalījās arī vairāki ārzemju braucēji, bet top sešinieku ieņem Latvijas pārstāvji. Finālistu saraksts daudziem iespējams neliksies pārsteidzoš jo pirmo un otro vietu dala VLSL 2017. gada uzvarētājs Rudolfs Rorbahs ar VLSL 2018. gada uzvarētaju Artūru Bogdanoviču un arī Kaspars Polis, Niklāvs Vētra un Kārlis Bogustovs ir vairākkārtīgi ieguvuši top 3 vietas VLSL sacensībās. Prieks redzēt arī Kasparu Gobiņu finālistu sarakstā, kurš nebūt nav tipiskākais sacensību braucējs.

Kārlis Bogustovs ar lielus 50-50 VLSL’19 posmā

Fināla sacensības ir plānotas 2019. gada 16. novembrī G-Tiim skeitparkā. Ar finālistiem sazināsimies privāti un apstiprināsim viņu dalību sacensībās.

Igaunijas un Lietuvas dalībnieku sarakts un plašāks info par sacensībām jau pavisam drīz!

Foto: Kaspars Alksnis

Paldies sacensību organizatoriem – Latvijas Skeitborda federācija un atbalstītājiem – Vans, Boards.lv, Rīgas Skeitborda skola,

Iepriekšējais rakstsVANS LATVIJAS SKEITBORDA LĪGAS’19 3. POSMA ATSKATS
Nākamais rakstsVANS BALTIJAS SKEITBORDA LĪGAS 2019. GADA SEZONAS FINĀLS