Mājas Jaunumi VANS BALTIJAS SKEITBORDA LĪGAS 2019. GADA FINĀLA ATSKATS

VANS BALTIJAS SKEITBORDA LĪGAS 2019. GADA FINĀLA ATSKATS

2177
0

16. novembrī Rīgā, G-Tiim iekštelpu skeitparkā, norisinājās Vans Baltijas Skeitborda līgas 2019. gada fināls, kurā labākie Baltijas skeitbordisti 4 vecuma grupās sacentās par 2019. gada čempiona titulu. Kopā sacensībās piedalījās 53 dalībnieki, kuri parādīja līdz šim vēl neredzēti labu sniegumu.

Pasākuma diena iesākās mierīgi un visiem dalībniekiem izdevās atrast nedaudz noslēpto G-Tiim iekštelpu skeitparku. Skeitparka darbinieki visas nedēļas garumā bija strādājuši, lai skeitparku sagatavotu šāda mēroga sacensībām. Liels paldies uzreiz jāsaka arī atbalstītājiem VANS, kuri atsūtīja skeitparka dažādus vizuālos materiālus priekš skeitparka konstrukcijām un sienām.

Lietuvas Pro Open grupas brigāde ieradās jau 10:30, lai kā pirmie iebraukātu skeitparku un padomātu savus braucienus. Pulkstens 11:00 sākās dalībnieku reģistrācija un ap 12:00 jau tika vadīti iesacēju grupas dalībnieki vērtēšanas sistēmā, kuru šoreiz nodrošināja Live Heats.

Arts Amoliņš atklāj Vans Baltijas Skeitborda Līgas Fināla sacensības
Ed Gaba un Liidia Maier gatavi ķert labākos sacensību kadrus!

IESĀCĒJU GRUPA

Kā jau tas ir ierasts Skeitborda līgas sacensībās, pirmie sāka iesācēju grupas dalībnieki. Katras grupas dalībnieku kopējais limits bija 18, jeb 6 no katras valsts. Diemžēl vairāki braucēji no visām dalībvalstīm nevarēja ierasties un grupas nebija pilnīgi pilnas, atskaitot Pro-Open. Iesācēju grupā dalību ņēma 11 jaunie skeitbordisti, kuri kvalifikācijā sacentās jam tipa formātā, kur diviem braucējiem bija dotas divas minūtes laika, lai parādītu savu labāko sniegumu.

Iesācēju finālam kvalificējās 8 dalībnieki, kuri uzrādīja augstāko vērtējumu jam braucienos. Finālā katram dalībniekam tika doti divi 1 minūtes gari braucieni, pēc kuriem tad arī tika noskaidrots čempions. Starp astoņiem finālistiem bija 3 Lietuvas 3 Igaunijas un 2 Latvijas pārstāvji, kas pierādīja ka māju parks nevienmēr nozīmē pārliecinošu pārsvaru pret viesu braucejiem.

Finālā lielākā cīņa izvērtās starp diviem lietuviešu braucējiem, kuri kvalificējās kā pirmie un bija pilnībā apņēmušies iegūt čempiona titulu. Lai gan cīņa bija saspringta, uzvaru šoreiz izdevās izcīnīt Vainius Janeliūnas, kurš arī kļuva par “Vans Baltic Skateboarding League Beginners Group Champion 2019”, aiz sevis atstājot Lukas Vaškelaitis. Trešo vietu ieņēma iegauņu braucējs Tristan Ots.

Iesācēju grupas uzvarētāji

MEITEŅU GRUPA

Iesācējiem sekoja meitenes, kurām sacensību formāts jau bija stipri atšķirīgs un pielīdzināts Street League Skateboarding (SLS) formātam. Meiteņu grupā startēja 9 dalībnieces, kurām katrai tika doti divi minūtes gari braucieni un 5 mēģinājumi individuālam trikam un tā pat kā SLS tika skaitīta kopsumma no 4 augstākajiem vērtējumiem. Dalībnieču vecums un prasmju līmenis stipri atšķīrās, bet katrai izdevās iegūt pa kādam labam vērtējumam savos braucienos vai triku mēģinājumos.

Kad bija aizvadīti pirmie braucieni, jau iezīmējās meiteņu grupas līderes, bet pateicoties sacensību formātam, daži labi triki var visu izmainīt. Daudzas no dalībniecēm izvēlējās savus trikus veikt uz kādas no skeitparka rampām vai arī uztaisīt kickflip uz kāda slīpuma. Kad pienāca pēdējie mēģinājumi, cīņa bija starp Igaunijas pārstāvi Merje, lietuvieti Juliju un latvieti Emīliju. Viss nonāca līdz pēdējam trikam un Merje izdevās nosēdināt boardslide pa 4 pakāpienu reilu izcīnot čempiones titulu, bet Emīlija diemžēl nenosēdināja heelflip un ierindojās trešajā vietā.

AMATIERU GRUPA

Amatieru grupa jau bija pilnāk pārstāvēta ar kopumā 15 dalībniekiem. Sacensību formāts amatieriem bija tāds pats kā iesācējiem un kvalifikācijā skeitbordistiem bija jāpierāda sevi jam formāta kvalifikācijā, lai tiktu finālā. Ar dalībnieku daudzuma pieaugumu, cīņa par fināla vietām bija jūtami saspringtāka. Vairāki dalībnieki savos kvalifikācijas braucienos parādīja jau Pro-open grupas līmeņa trikus.

Fināla astoņas vietas lielāko ties ieņēma Igaunijas pārstāvji, bet no Latvijas kvalificēties izdevās tikai Valteram Lūriņam. Bija redzams ka ātrums un triku daudzums savā braucienā būs noteicošie faktori lai izcīnītu godalgotās vietas, pretēji augstai tehniskai sarežģītībai. Liveheats sistēma arī palīdzēja braucējiem uzreiz apskatīt savus brauciena vērtējumus uz sienas, kur tie tika projecēti, tādējādi dodot plašāku izpratni, kas ir jāuztaisa lai izcīnītu uzvaru.

Saspringtā cīņā finālā trešo vietu izdevās izcīnīt igaunim Allanam Raudseppam. Otrajā vietā ierindojās mājinieks Valters Lūriņš, kurš no visiem amatieru dalībniekiem skeitparku visticamāk pārzināja vislabāk, tomēr tas nepalīdzēja viņam apsteigt lietuvieti Kernius Trakymas kurš ar ļoti ātru un spēcīgu triku izpildi savos braucienos izcīnija “Vans Baltic Skateboarding League Amateur Champion 2019” titulu. P.s. bildē Kerniusa balvas saņem viņa draugs, jo pats jau bija devies atpakaļ uz Lietuvu.

PRO OPEN GRUPA

Pēc amatieru grupas beigām tika dota ilgāka pauze, lai pro grupas dalībnieki varētu iesildīties un iemēģināt trikus, jo no katras dalībvalsts bija 6 dalībnieki, no kuriem visiem bija izredzes uzvarēt sacensības un tikt pie balvām un čempiona titula. Sacensību formāts Pro-open grupai bija apvienojums starp diviem iepriekšējiem formātiem. Kvalifikācijas braucieni notika Jam formātā pa divi un finālā 8 labākie sacentās pēc SLS formāta. Kvalifikācijas braucienos jau bija redzami ļoti labi triki, kuri šinī skeitparkā tika izpildīti pirmo reizi.

Finālā katra valsts bija diezgan līdzvērtīgi pārstāvēta – 3 igauņu, 3 lietuviešu un 2 latviešu braucēji izrādījās labākie saspringtajos kvalifikācijas braucienos. Finālā pirmie divi braucieni tika saīsināti uz 45 sekundēm ta pat kā SLS, bet tas dalībniekiem netraucēja parādīt tiešām augstu sniegumu, bet viss patiesi pārgaja jaunā līmenī. Gandrīz katrs no finālistiem nosēdināja kādu triku, kas līdz šim vēl nebija G-Tiim skeitparkā redzēts.

Pateicoties LiveHeats vērtēšanas sistēmai bija iespējams tiešsaistē uz sienas vērot dalībnieku pozīciju top 8 un kā pēc katra nosēdinātā trika tās mainījās. Uzvaru varēja izcīnīt ikviens finālists, bet tomēr pareiza stratēģija un, protams, spēja pie lielas spriedzes izpildīt savus izplānotos trikus atnesa igaunietim Kristo Õismets. Otro vietu Pro-open grupā izcīnija Niklāvs Vētra piekāpjoties tikai Artūram Bogdanovičam, kurš ar saviem pārliecinošajiem braucieniem un izpildītajiem trikiem ieguva čempiona titulu. Pēc sacensībām norisinājās arī 20 minūšu Best Trick, kur uzvaru izcīnija Adris Kaldvee ar Backside 360 kickflip lejā no 8 pakāpieniem. Lielu daļu no izpildītajiem trikiem varēsim redzēt video atskatā.

Lūk arī linki uz pilnajām foto galerijām. Fotogrāfs Nauris Dollins:
https://failiem.lv/u/bfqbafrk

Foto no Taru Skeitborda skolas pārstāves – Liidia Maier:
https://failiem.lv/u/eqx5rfu9

Links uz LiveHeats pilnajiem rezultātiem:
https://www.liveheats.com/events/2563/spectate

Šī ir bijusi līdz šim lielakā un labākā Vans Skeitborda līgas sezona un ar nepacietību gaidām 2020. gada Latvijas Skeitborda līgu kā arī nākamo Baltijas finālu, kurš plānots ir Lietuvā. Paldies visiem par dalību un atbalstu šī gada sacensībās.

Milzīgs paldies organizatoriem Latvijas Skeitborda federācija, Lietuvas Skeitborda federācija un Tartu Skeitborda skola un Rīgas Skeitborda skola, kā arī atbalstītājiem VANS, Boards.lv, LiveHeats, Monster Energy, Element, Tartu Bussikeskus, G-Tiim skeitparks un skeits.lv

Iepriekšējais rakstsVANS BALTIC SKATEBOARDING LEAGUE FINALS 2019
Nākamais rakstsVans Baltijas Skeitborda līgas 2019. gada fināla atskata video