Mājas Jaunumi Toms Bika un jaunākā latviešu skeitborda filma Clockwise “Get *hit done”

Toms Bika un jaunākā latviešu skeitborda filma Clockwise “Get *hit done”

2842
0

Pirms pavisam neilga laika internetā publiskai apskatei tika nodota jaunākā latviešu skeitborda filma “Get shit done”, ko sarūpējusi Clockwise blice. Jāatzīst, ka tā ir pēdējā laika apjomīgākā un nopietnākā latviešu skeitborda filma, kas tapusi uzņemta. Domāju,  nebūtu par skaļu teikts, ka uz doto brīdi, tā ir viena no jaudīgākajām skeitborda filmām latviešu skeitborda vēsturē. Šim notikumam par godu piedāvājam Jums nelielu ieskatu spēlē “jautājumi un atbildes”  ar filmas autoru Tomu Biku. Un, jā, filma pieejam raksta lejasdaļā… 

Sveiks, Tom, kā jūties? Ko darīji īsi pirms sāki atbildēt uz šiem jautājumiem?

Čau! Jūtos nedaudz noguris, jo bija jāstrādā līdz vēlai naktij…

Kad pēdējo reizi pats tā pa īstam uzskeitoji?

Pēdējā reizi sanāca uzskeitot pirms divām dienām. Cenšos vienmēr atrast brīvu laiku, kad uzskeitot. Agrāk tas, protams, sanāca mazāk, jo tad tikai filmēju. Atnākam uz spotu, uzreiz kameru jāvelk āra no mugursomas un jāsāk filmēt.

Ar ko īsti Tu ikdienā nodarbojies? Vai ar skeitborda filmu veidošanu pelni savu iztiku?

Man kopā ar manu tēvu pieder koncertu apskaņošanas firma. Nodarbojamies ar profesionālas skaņu aparatūras uzstādīšanu dažādos koncertos un korporatīvajos pasākumos. Ir arī mēģinājumu telpa Rīgas kinostudijā, kur mūziķi var trenēties priekš priekšnesumiem. Latvijā, tikai filmējot skeitbordu, iztiku nopelnīt nav iespējams, bet es ceru kādu dienu tas tā būs. Rietumeiropā un nerunājot par Ameriku, tā situācija ir stipri labāka. Tur operatori, kas ir piesaistīti pie lielajām kompānijām pelna pietiekami labi, lai varētu dzīvot, bet ir arī daudz tie saucamie “underground” un entuziasti, kas tur savu scēnu. Tagad vēl sakarā ar olimpiādi es domāju, tas līmenis filmēšanas jomā kāps.

14045133_1555086054517141_640182831_o

Pastāsti, kad filma piedzīvoja pirmizrādi uz lielā ekrāna? 

Filmas pirmizrāde notika “K suns” kinoteātrī 28 maijā. Pēc kāda laika arī rādīja Berlinē vienā tradeshowā “BRIGHT” un Playfround festivalā.

Kā skatītāji uzvedās pirmizrādē kinoteatrī?

Bija labas ovācijas. Tas bija pats galvenais!

Kāda ir sajūta pēc filmas nodošanas publiskai apskatei?

Liels atvieglojums, tika ieguldīts pietiekami daudz laika, un daudz naudas. Ceru, ka cilvēkiem patika tas, ko mēs izdarījām ar visu komandu.

Vai “Get shit done” ir tava pirmā filma, vai esi veidojis arī kaut ko līdz šim?

Tik liela filma ir tiešām pirmo reizi. Līdz šim ir bijuši tādi mazāki klipiņi, kurus izliku internetā ik pa laikam.

Cik ilgi Tapa šī filma?

Kad izveidojās Clockwise skeitšops mani uzreiz paņēma komadā un piedāvāja filmēt lielo filmu. Protams es uzreiz piekritu. Sākām filmēt apmēram pirms 3 gadiem. Iespējams pāris kadri ir bijuši pat vēl vecāki.

Vai esi apmierināts ar rezultātu, vai tagad atskatoties atpakaļ, būtu darījis kaut ko citādāk?

Noteikti esmu apmierināts ar rezultātu. Visi braucēji ļoti centās. Visproduktīvākais izvērtās pēdējais Barselonas brauciens. Tajā tripā tika uzfilmēts pietiekami daudz materiāla.

Kā Tu izvēlies mūziku / skaņu celiņu saviem darbiem?

Man ļoti patīk klausīties mūziku, kuram gan tas nepatīk. Pats arī strādāju tajā sfērā. Mūziku centos izvēlēties pēc tā kā  katrs braucējs skeito. Piemēram, Fricis skeito ātri un agresīvi, un viņam ļoti patīk Hip hop,tāpēc arī centos atrast tādu ātrāka tempa dziesmu, kas piestāvētu viņa skeitošanas stilam.

Kāpēc tu vispār to dari – filmē skeitbordu?

Es pat nezinu. Vienkārši patīk to darīt. Sāku filmēt tālajā 2006 gadā. Iedvesmojos no viena drauga, kas tajā laikā arī filmēja skeitbordu. Tagad ir iestājies tāds kā pauzes brīdis, kad gribas padarīt citas lietas un nedaudz atiet no filmēšanas, jo tas darīts jau ilgu laiku. Pašlaik cenšos sakrāt naudu jaunai kamerai un pēc kāda laika sākšu atkal veidot kaut ko jaunu, lai attīstītu skeitbordu Latvijā.

Ārpus skeitborda, kādu filmu Tu ieteiktu noskatīties mūsu lasītājiem?

Nevaru tagad uzreiz tā iedomāties kādu filmu. Sameklējiet Youtube kādu labu dokumentālo filmu! Cheers!

Iepriekšējais rakstsBOARDS.LV CROSSING BORDERS- 3.diena Tallina
Nākamais raksts”VANS SHOP RIOT’16” Baltijas posms