Mājas Jaunumi Vans Latvijas Skeitborda līgas 1. posma atskats

Vans Latvijas Skeitborda līgas 1. posma atskats

3377
0

VANS LATVIJAS SKEITBORDA LĪGA 1.posms

Sestdien, 13. maijā, pirmo reizi vēsturē iekštelpu skeitparkā ”Monsterparks” pavasara sezonas atklāšanas sacensību ietvaros “Spring Kickoff” norisinājās “VANS Latvijas Skeitborda Līgas” 1. sacensību  posms skeitborda frīstailā.

Diena bija super saulaina un silta, un neskatoties uz to, ka tā bija pārceltā darba diena, mači Monsterparkā pulcēju paprāvu skeitbordistu pulku. Kopā šajās sacensībās piedalījās 58 braucēji, kas ļoti priecē. Īpaši liels prieks bija redzēt tik prāvu dalībnieku skaitu Pro grupā, kurā startēja 27 skeiteri.

Dienas gaitā tika noskaidroti labākie braucēji sekojošās grupās:  iesācēji, amatieri, meitenes un Pro. Šis bija pirmais posms 3 sacensību sērijā, kurās iegūtie  reitinga punkti veidos Vans Latvijas Skeitborda Līgas kopvērtējuma rezultātus. Trīs tieneši vērtēja katra braucēja sniegumu 10 baļļu skalā- tika vērtēta triku sarežģītība, stils, parka izmantošana, ātrums, amplitūda.

iesācēji

Sacensību diena sākās ar pašu jaunāko skeitbordistu grupas braucieniem, vecumā lidz 13 gadiem. Jaunākais sacensību dalībnieks bija 8 gadīgais Tristans, kuram šī bija pirmās sacensības. Prieks par braucēju līmeni, kreativitāti un stilu, ko rādīja jaunie skeitbordisti, varēja redzēt gan tehniski ļoti sarežģītus trikus, gan arī ļoti interesantas triku variāciijas.

Dāvis Melnis fs boardslide

Neapšaubāms fakts – 16 no 17 iesācēju grupas dalībniekiem bija Rīgas Skeitborda skolas audzēkņi. Piedalījās jaunie braucēji gan no lielās, gan mazās grupas.

Valters Lūriņš heelflips

Katrams braucējam bija viens  1:30 individuāls brauciens, kura laikā viņš varēja atrādīt savus trikus skatītājiem un tiesnešiem. Pēc šiem braucieniem 5 labākie skeitbordisti tika uz finālu, kur viņiem bija 2 min garš brauciens, pēc kura tika vērtēti viņu sniegumi.

Dāvis ar transfēru pāri spainam
Artūrs Jansons crooked
Pirms starta drudzis 🙂
Endijs 50-50 pa benku
Uvis Cinīts 180
Kristers ollie uz eirogepa
Tristans jaunākais sacensību dalībnieks

Patriks priecīgs par pasākuma gaitu

Kristers Kraupša olllie
Valters boneless

Iesācēju uzvarētāja laurus plūca 12 gadīgais Boards.lv komandas jaunākais braucējs Dāvis Melnis, kas pārliecinoši ieņēma pirmo vietu, ar gandrīz perfektu 1:30 garu ranu.

UZVARĒTĀJI IESĀCĒJU GRUPĀ (-13)

 1. Dāvis Melnis 
 2. Valters Lūriņš
 3. Artūrs Jansons
 4. Robers Grandāns
 5. Kristers Kraupša

Sacensības tiesāja trīs pieredzējuši un godīgi skeitbordisti: Armands Blumfelds, Maksims Feofilovs un Artūrs Bogdanovičs

AMATIERI

Tomass bs feeble

Amatieriem bija stipri līdzīgs braucienu formāts, taču viena brauciena vietā viņiem bjia divi 1:30 gari rani, pēc kuriem tika atlasīti 5 braucēji finālam. Līmenis, kas bija redzams amaieru grupā patīkami pārsteidza.  Tas kā tika izmantots parks un sēdināti triki pec trika arī uz lielajiem reiliem lika pasmaidīt gan tiesnešiem, gan skatītājiem kā arī pašiem braucējiem.

Andrejjs Poikāns tailslide
Kristofers Ozols feeble
Tomass Daugavietis 5-0
Kārlis Zande boardslide
Mārtiņš Reitups fs boardlide

UZVARĒTĀJI AMATIERU GRUPĀ (-17)

 1. Kristofers Ozols 
 2. Mārtiņš Reitups
 3. Andrejs Poikāns

meitenes

Pirmās sacensības Kristiānai un Agatei aizvadītas
Elizabete Akermane Labākā meiteņu grupā

pro

Gandrīz trīsdesmit skeibordisti bija ieradušes, lai savā starpā noskaidrotu labākos braucējus PRO grupā, pacīnītos par naudas balvām no Latvijas Skeitborda Federācijas un tik ļoti svarīgajiem reitinga punktiem VANS LATVIJAS SKEITBORDA LĪGAS kopvērtējumam. VLSL PRO grupas  uzvarētājs vasaras beigās dosies uz Ķīnu, lai pārstāvētu Latviju izmēģinājuma Olimpiskā formāta izmēģinājuma sacensībās Roller games festivālā Najingas pilsētā.

Miks Grantiņš
R.Rorbahs overcrooked
Ignatas Rockas 50-50

Sacensībās piedalījās aī vairāki braucēji no Lietuvoas, no kuriem Rockas Ignatas arī spēja iekļūt labāko desmitniekā.

Ir atbalsts ir rezultāti
Niklāvs Vētra

Lai arī sākotnēji Pro grupā bija paredzēti 2 braucienu katram skeibordistiem, lielā braucēju skaita dēļ un ierobežotā laika spiesti, sacensību organizatoriem nācās likt braucējiem startēt pāros. Pēc kura 10 labākie arī ieķļuva finālā, ņemot vērā labākajā braucienā uzrādītos rezultātus.

Kristaps Jūdris 360 flip pa eirogepu
Mārcis Ruiķis boardslide

Tiesnešiem nebija tas vieglākais darbiņš, braucēji lika viņiem kārtīgi nopūlēties skaitot punktus un izliekot vērtējums. Triki bija līmenī!

Kārlis Bogustovs 50-50 uz augšu
MIks Grantiņš fs boardslide

Triki tika sēdināti viens pēc otra, un atmosfēra Pro grupas finālos arī bija ļoti patīkama. Braucēji atbalstīja viens otru un rādija lielisku skeitbordu.

Armands Baumanis ollie
K. Kalvāns sw noseslide
Rūdolfs Rorbahs bluntslide
Artūrs Nesaule fs boardslide
Marks 360 flip
Kārlis Bogustovs 5-0
Rockas nosegrind
Rorbahs lido

PRO GRUPAS UZVARĒTĀJU TRĪNIEKS:

 1. Rūdolfs Rorbahs
 2. Miks Gratiņš
 3. Kaspars Polis

Pāris kadri no augstlēkšanas sacensībām Aerodium “FLY HIGH”

Dāvis Melnis lido
Rorbahs gaisā, komentē sacensībbu vadītājs Arts Amoliņš

Paldies visiem atbalstītājiem un organizatoriem: Latvijas Skeitborda Federācija, Monsterparks, VANS, Boards.lv, ELEMENT, STANCE, Rīgas Skeitborda skola

Lielais paldies par bildēm Laurai Sokolvskai, Artsam Amoliņam un Eināram Lansmanim par par pasākuma vadīšanu!

Nākamais 2. VANS LATVIJAS SKEITBORDA LĪGAS POSMS notiks jau 27. maijā Jelgavas skeitparkā!

Iepriekšējais rakstsVans Latvijas Skeitborda līgas 1. posms notiks “Spring Kickoff” ietvaros
Nākamais rakstsVans Latvijas Skeitborda līgas 2. posms 27. maijā Jelgavā