Mājas Sacensības Vans Latvijas Skeitborda līgas’18 4. posma atskats

Vans Latvijas Skeitborda līgas’18 4. posma atskats

2244
0

VANS LATVIJAS SKEITBORDA LĪGAS 2018. GADA SEZONAS 4. POSMS

 

Sestdien, 18. augustā, Miera dārza betona skeitparkā norisinājās Vans Latvijas Skeitborda līgas (VLSL) 2018. gada ceturtais un noslēdzošais posms. Latvijas labākie braucēji, dažādās grupās, sacentās par uzvaru gan pašā sacensību posmā, gan sezonas kopvērtējumā.

Atšķirīgi no iepriekšējā gada, kur VLSL sezona noslēdzās ar trešo posmu Cēsīs, šogad sacensību sērija bija palikusi garāka un klāt nācis ceturtais posms, tādējādi padarot cīņu par uzvaru vel saspringtāku. Šīs bija pirmās skeitborda sacensības Miera dārza skeitparkā kopš tā uzcelšanas 2015. gadā.

IESĀCĒJU GRUPA

Iesācēju grupai Miera dārza skeitparks izrādījās lieliski piemērots, jo mazais reils un citas nelielās konstrukcijas ļāva jaunajiem braucējiem parādīt arī dažus slide un grind trikus, kurus bija grūtāk izpildīt pimēram Siguldas vai Cēsu posmos.

Deviņus gadus jaunais Vincents ieradies uz savām pirmajām sacensībām

Kā jau ierasts, iesācējiem tika doti divi braucieni pusotras minūtes garumā. Miera dārza skeitparka garenais izkārtojums lika pārdomāt un pareizi izvēlēties savu brauciena sākuma un beigu punktus, lai varētu izmantot pēc iespējas vairāk konstrukcijas.

Favorīts Uvis bez problēmām uzveica arī stāvo korneri
Oto bez bailēm izpilda boardslide
Fēlikss izcēlās ar lielu braukšanas ātrumu, kuru iemūžina arī video meistars Ed Gaba
Vincents dodas cauri mazajiem baseina tipa elementiem
Kristers izpilda pop showit

Pēc aizvadītajiem braucieniem izteiktu uzvarētāju uzreiz pateikt nevarēja un tiesnešu rokās bija apkopot savus vērtējumus, lai noteiktu ceturtā posma uzvarētāju. Sezonas līderi – Uvis Cinītis un Kristers Kraupša saglabāja savas, nu jau ierastās, pedestāla pozīcijas un izcīnija attiecīgi pirmo un otro vietu, kamēr Ņikitas daudzie grind triki viņa braucienā palīdzēja viņam ierindoties trešajā vietā.

MEITEŅU GRUPA

Meiteņu grupā šoreiz piedalījās divas dalībnieces – Ingūna Skujiņa un Denīze Orlovska, kurai šīs bija pirmās sacensības. Abas meitenes nobrauca divus pusotras minūtes garus braucienus un saņēma ovācijas un aplausus no skatītājiem, gan par izkopto braukšanas stilu, gan par izpildītajiem trikiem.

Abas dalībnieces dalās pārdomās par skeitbordu

Ingūna ar backside flip
5-0!
Ingūna ar labi izpildītu switch kickflip

Meiteņu grupā potenciālā uzvarētāja bija manāma pēc pirmajiem braucieniem un bija redzams, ka Ingūna savus trikus bija sagatavojusi un atstrādājusi, tādējādi izpildot tos ar pārliecību ierindojās pirmajā vietā.

Tiesnešu kolēģija parskatīja visu garo Miera dārza skeitparku un fiksēja katru izpildīto triku

AMATIERU GRUPA

Amatieru grupā šoreiz bija nedaudz mazāks dalībnieku skaits, kā tas mēdz būt sacensībās Rīgā, bet tas atspēkojās izpildītajos trikos. Pēc VLSL’18 trešā posma Cēsīs, vietējie Cēsu Amatieru grupas pārstāvji bija tikuši pie uzvaras garšas, visi kvalificējoties finālā un bija nolēmuši ierasties un pacīnīties arī sacensībās Rīgā.

No viena slīpuma otrā uz 50-50
Artis ar nostieptu kickflip
Brauciena noslēgumā lēciens ārā no parka
Backside 360 no Edija

Visi trīs dalībnieki no Cēsīm rādīja Amatieru grupai cienīgu sniegumu, par spīti tam, ka skeitparkā pirms sacensībām bija skeitojuši maz reizes un lika dalībniekiem no Rīgas pasvīst. Triki tika izpildīti uz visām parka konstrukcijām gan labā ātrumā, ar stilu, gan lielu amplitūdu.

Dāvis lido no viena baseina otrā

Edgars ar 270 boneless pāri kornerim
Kickflip no Artūra

Backside 180 ārā no skeitparka
Noslēgt braucienu izlecot no parka Amatieru grupā bija ļoti aktuāli

Noslēdzoties Amatieru grupas braucieniem, bija skaidrs, ka uz pedestāla būs kāds no Cēsu pārstāvjiem, bet pēc tiesnešu vērtējuma izrādījās, ka visi trīs braucēji no Cēsīm ierindojās top 3. Pirmo vietu šoreiz izcīnija Edijs Plūme, kurš izpildīja ļoti labu braucienu savienojot daudz dažādus triku elementus. Otrais palika Artis Strazdiņš un trešajā vietā ierindojās iepriekšējā posma uzvarētājs Dāvis Daukšts.

Amatieru grupas uzvarētājs Edijs

PRO GRUPA

Pēc amatieriem, bija pienācis laiks izšķirošajai cīņai par uzvaru PRO grupā. Uz sacensībām bija ieradušies gan sezonas favorīti, gan tie kas piedalījās Vans Latvijas Skeitborda līgā pirmo reizi. Spriedze braucēju vidū bija jūtama un katrs vēlējās pacīnīties par naudas balvām no Latvijas Skeitborda federācijas un pasākuma atbalstītājiem.

Kaspars ar crooked grind
Artūrs ar noseslide

Backside 50-50 no Rūdolfa

PRO grupā dalību ņēma 12 braucēji un katram tika doti divi vienas minūtes gari braucieni lai parādītu savas prasmes un kvalificētos nozīmīgajā VLSL’18 4. posma finālā. Pēc kvalifikācijas braucieniem bija skaidri pieci finālisti, kuru starpā bija arī sezonas favorīti, tā pat arī daži no ierastajiem top braucējiem šoreiz palika aiz strīpas.

Indy pāri vulkānam
Fricis satvēris pašu rampas augšu
Frontside boardslide un VX
Nosegrind Mika izpildījumā
Kārlim nesagādāja problēmas arī uzslīdēt augšā pa reilu
Backside nosepick
Masīvs indy grab no Kārļa Bogustova

Fināla braucieni PRO grupai bija iespaidīgi un katrs no finālistiem centās parādīt savus trakākos un sarežģītākos trikus. Kā arī pēc katra brauciena gan dalībnieks, gan skatītāji pieprasīja vel kādu papildus mēģinājumu brauciena noslēdzošajam trikam, jo tika mēģinātas Miera dārza skeitparkā vel neredzētas lietas.

Visi vēro Artūra braucienu

Kad PRO grupas finālā bija atlicis pats pēdējais minūtes brauciens, debesis strauji satumsa un sākās pamatīgs lietus, kas lika visiem patverties zem kokiem vai Latvijas Skeitborda federācijas teltī, kur nācās sagaidīt kad nepatīkamie laikapstākļi pierimstas.

Reinis saprot ka savu otro fināla braucienu nesanāks nobraukt sausā parkā

Lietus deva arī laiku tiesnešiem mierīgi apkopot PRO grupas rezultātus un noteikt uzvarētāju. Pirmo vietu ar ļoti spēcīgu braucienu šoreiz izcīnija leģendārais latviešu skeitbordists Kārlis Bogustovs aiz sevis atstājot savu komandas biedru Artūru Bogdanoviču. Trešajā vietā ierindojās Saldus pārstāvis Kaspars Polis.

Lietus Frici neapbēdināja
Pozitīvas emocijas pēc sacensībām

 

Liels paldies visiem atbalstītājiem un organizatoriem: Latvijas Skeitborda Federācija, Vans, Boards.lv, Rīgas Skeitborda skola, Skeits.lv

Paldies fotogrāfei Laurai Sokolovskai, video meistaram Ed Gaba un pasākuma veidotājam un vadītājam Artam Amoliņam!

Drīzumā gaidāms arī video atskats no VLSL 4. posma kā arī sezonas kopvērtējums un uzvarētāji!

Iepriekšējais rakstsVANS LATVIJAS SKEITBORDA LĪGAS’18 4. POSMS NOTIKS MIERA DĀRZA SKEITPARKĀ
Nākamais rakstsVans Latvijas Skeitborda līgas 2018. gada sezonas noslēguma posma video un kopvērtējuma rezultāti