Mājas Sacensības Vans Latvijas Skietborda līgas’18 3. posma atskats un rezultāti

Vans Latvijas Skietborda līgas’18 3. posma atskats un rezultāti

1877
0

VANS LATVIJAS SKEITBORDA LĪGAS 2018. GADA SEZONAS 3. POSMS

 

Sestdien, 21. jūlijā, Cēsu skeitparka ikgadējo DYNAMI:T JAM sacensību ietvaros norisinājās Vans Latvijas Skeitborda līgas (VLSL) 2018. gada sezonas 3. posms, kurā daudzi no Latvijas labākajiem skeitbordistiem sacentās par godalgotajām vietām, balvām un punktiem VLSL kopējā reitinga tabulā.

Līdzīgi kā VLSL 2017. gada sezonā, arī šogad līgas 3. posms norisinājās Cēsu pilsētas svētku laikā un DYNAMI:T JAM sacensību ietvaros, bet atšķirībā no iepriekšējā gada, šis nebija noslēdzošais posms. Šogad VLSL 3.posms pulcēja vienuviet ap 30 dalībniekiem gan no dažādām Latvijas pilsētām, gan arī viesus no Igaunijas, kuri ņēma dalību iesācēju, amatieru un PRO grupā. Pasākumu apmeklēja arī liels skaits skatītāju, kuri atbalstīja savus favorītus un vēroja augstas klases sniegumu visās četrās sacensību grupās.

IESĀCĒJU GRUPA

Iesācēju grupā par uzvaru bija ieradušies cīnīties patreizējie VLSL ranga tabulas līderi, kuriem pēdējā brīdī, pāris minūtes pirms sacensību sākuma pievienojās arī 10 gadus jaunais Nikita no Tartu.

Pārdomas pirms sacensību sākuma

Kopā iesācēju grupā piedalījās seši dalībnieki, no kuriem pieci pārstāvēja Rīgas Skeitborda Skolu un jau iepriekš minētais Nikita no Tartu, kurš pārstāvēja “Tartu Skate School”. Katram no dalībniekiem tika doti divi pusotras minūtes gari braucieni, lai parādītu savas spējas Cēsu skeitparkā.

Deviņgadīgais Olivers izcēlās ar savu orģinālo pieeju un degsmi
Fēlikss atrādīja treniņos apgūtās prasmes savos braucienos
Uvis savā braucienā iekļāva arī dažus flatground trikus
Nikita ar wallride
Nikita neatlaidīgi centās uzveikt kickflip lejā no malas un pēc sava brauciena tas arī izdevās

Šoreiz iesācēju grupas līderiem nācās piekāpties jaunajam viesim no Tartu, kurš sīvā cīņā apsteidza Uvi un Kristeru, kuri izcīnija otro un trešo vietu, tādējādi vel vairāk nostiprinot savu pārsvaru VLSL’18 kopvērtējuma tabulā.

MEITEŅU GRUPA

Šoreiz meiteņu grupa nebija pilnībā pārstāvēta, bet bija ieradušās pašas labākās dalībnieces. Varbūt lielais karstums vai varbūt ilgais ceļš līdz Cēsīm atturēja meiteņu grupas pārstāves no dalības sacensībās, bet tas netraucēja grupas līderēm, Ancei un Ingūnai pacīnīties par pirmo vietu.

Ingūna pārbauda reila slīdētspēju
Kad reils pārbaudīts var ķerties klāt boardslide
Arī Ance izvēlējās savā braucienā taisīt boardslide
Ed Gaba aktīvi filmēja visu notiekošo, gaidam video!

Pēc abu dāmu aizvadītajiem braucieniem, bija skaidra uzvarētāja. Šoreiz Ingūna parādīja lielisku sniegumu un savos braucienos slaidoja gan ledžus gan reilu un uztaisīja arī labu kickflipu uz stāvā benka, tādējādi apsteidzot Anci un izcīnot uzvaru.

AMATIERU GRUPA

Amatieru grupa šoreiz bija labi pārstāvēta un dalību tanī ņēma 10 braucēji. Bija prieks redzēt arī vietējos Cēsu pilsētas pārstāvjus, kuri parādīja lielisku sniegumu. Tā kā dalībnieku skaits bija lielāks, nekā iesācēju un meiteņu grupā un sasniedza 10 dalībniekus, tad sākumā norisinājās kvalifikācija un pēc tam sekoja fināls.

Roberts savus braucienus mēģināja uzsākt ar sarežģītu kombināciju uz ledža
Edijs uz reila
Viesis no Elvas Ralf-Rasamus ar flipu no kikera
Kikeris bija iecienīta konstrukcija amatieru grupā

Katram braucējam amatieru grupas kvalifikācijā tika doti 2 braucieni vienas minūtes garumā. Pieci braucēji kvalificējās finālam, kur katram bija jāveic divi fināla braucieni. Jauzteic Cēsu skeitbordisti, no kuriem visi trīs amatieru grupas dalībnieki kvalificējās finālam. Paldies arī Artim Strazdiņam, kurš kvalifikācijā parādīja lieliskus bigflip pa korneri un kikeri.

Mārtiņš ar crook show it out
Edijs ar feeble grind
Dāvis ar frontside indy
Atbalsts savējiem!

Pēc spēcīgiem fināla braucieniem tiesneši savilka vērtējumus un uzvarētājs bija skaidrs. Šoreiz vietējie Cēsu braucēji pierādīja, ka tas ir viņu skeitparks un viņi to pārvalda vislabāk, iegūstot divas vietas uz podestāla. Uzvaru izcīnija Dāvis Daukšts, kurš savos braucienos pārādīja lielu ātrumu, aplitūdu un arī sarežģītību. Otrais paliks Rīgas pārstāvis Mārtiņš Reitups un trešais Edijs Plūme no Cēsīm.

PRO GRUPA

Pēc amatieriem skeitparku ieņēma Pro grupas pārstāvji. Šoreiz cīnītiespar godalgotajām vietām un naudas balvām no Latvijas Skeitborda Federācijas bija ieradušies desmit pieredzējuši braucēji, tostarp arī divi viesi no Igaunijas. Arī Pro grupas dalībniekiem tika doti divi minūtes gari kvalifikācijas braucieni, lai parādītu savu sniegumu un tiktu finālā.

Rūdolfs ar transfer lipslide
backside disaster no Friča

DJ Goodz rūpējās par aktīvu muzikālo pavadījumu

Cīņa par fināla vietām bija saspringta un piekto, sesto un septīto vietu kvalifikācijā šķīra tikai daži punkti. Tomēr pēc tiesnešu vērtējuma finālā iekļuva abi viesi no Igaunijas – Romario Siimer un Aleksandr Tubin, kā ar pašmāju top braucēji – Miks Grantiņš, Artūrs Bogdanovičs un Fricis Štrauss. Cīņa par uzvaru varēja sākties.

Miks ar pop shovit pāri galdam
Nollie lipslide no Mika
Fricis iesāka savu braucienu ar spēcīgu kickflip pāri galdam
Artūrs ar riskantu lecienu pāri visam ledžam

Fināli bija iespaidīgi! Artūrs Bogdanovičs kurš ar lieliskiem kvalifikācijas braucieniem devās uz finālu, nobrauca labi, pārlecot arī lielu gepu, bet beigās nedaudz pietrūka līdz uzvarai un viņš ierindojās trešajā vietā. Otro vietu izcīnija viens no Baltijas zināmākajiem un labākajiem skeitbordistiem Aleksandrs Tubins, kurš savā braucienā parādīja gan tehniski sarežģītus gan amplitūdā lielus trikus. Tomēr neviens nespēja apsteigt Frici Štrausu, kurš finālā bija atradis savu brauciena plūsmu un pilnā ātrumā uzbruka visām skeitparka konstrukcijām. Šī Fricim bija otrā uzvara pēc kārtas, sekojot uzvarai VLSL’18 otrajā posmā Siguldā!

Pēc fināla braucieniem sekoja arī 10 minūšu best trick sacensības uz skeitparka centrālās konstrukcijas. Šeit daudzi braucēji mēģināja ļoti sarežģītus trikus, bet ne visiem pietika laiks un enerģijas tos nosēdināt. Noslēgumā labākā trika tituls izšķīrās starp Saldus pārstāvi Kasparu Poli un Aleksandr Tubin no Igaunijas. Tiesneši nolēma, ka Kaspara harflip pāri galdam bija pelnījis uzvaru.

Gabarajevi priecīgi par pasākumu

Liels paldies visiem atbalstītājiem un organizatoriem: Latvijas Skeitborda Federācija, Vans, Boards.lv, Rīgas Skeitborda skola, Skeits.lv kā arī Cēsu Jauniešu Domei, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru, Eiropas Savienības programmai “Erasmus+”, SIA “Cēsu alus” un Cēsu pilsētai.

Paldies fotogrāfam Kasparam Alksnim, video meistaram Ed Gaba un pasākuma veidotājam un vadītājam Artam Amoliņam!

Tiekamies Vans Latvijas Skeitborda līgas 2018. gada sezonas noslēguma sacensībās 18. augustā Rīgā, Miera dārza skeitparkā!

Iepriekšējais rakstsVANS LATVIJAS SKEITBORDA LĪGAS’18 3. POSMS NOTIKS CĒSĪS
Nākamais rakstsVLSL’18 3.posma video atskats un kopvērtējums