Mājas Jaunumi Skeitbords Rīgas ielās “Go Skateboarding Day” ietvaros

Skeitbords Rīgas ielās “Go Skateboarding Day” ietvaros

2518
0

Vakardien 21. Jūnijā “Go Skateboarding day” ietvaros daudzi Rīgas iedzīvotāji varēja vērot to, kā izskatās īsts skeitbords Rīgas ielās. Pasākumā piedalījas aktīvie skeitbordisti no vairākiem Latvijas skeitšopiem, skeitparkiem un skeitborda komandām.

Šajā dienā visi kā viens, gan tie kuri skeitot prot ļoti labi, gan tie kas ne tik labi, kāpj uz saviem dēļiem, un lai padalītos ar citiem savā braukšanas priekā, dodas kopējā braucienā pa Rīgas ielām. Uzreiz piezīmēšu, ka brauciens notiek ievērojot visus sabiedriskās kārtības noteikumus un neapgrūtinot apkārtējos.

Skeitborda dienas starts tika dots Skolas ielā 35, kur atrodas viens no dēļu veikaliem “Lokal boards”. Dienas aktivitātes uzsākās ar Hippie Jump sacensībām, kurās uzvarēja Maksims saņemot galveno balvu “long board” dēli.

skeitbords-2

skeitbords-3

skeitbords-5

Tālāk visi devās uz otru dienas spotu Lācplēša ielā, kur visi dalībnieki izpildīja trikus lēcienā pāri trepēm. Garāmbraucēji no mašīnām ar lielu interesi vēroja notiekošo. Daudzi apstājās un fotografēja pasākumu. Kādā mirklī atpazinām arī Laura Reinika māsu Rūtu Reiniku, kura uzsāka patīkamu komunikāciju ar pasākuma dalībniekiem izsakot savu vēlmi drīzumā pievienoties skeitborda braucējiem. Skeitšops “Boards.lv” šajā spotā izspēlēja skeitborda dēli un cepurīti.

skeitbords-18

skeitbords-20

skeitbords-21

Pēc šī posma skeitojot pa ielām visi dalībnieki devās uz trešo dienas spotu Spīķeros, kur jau norisinājās sacensības lielākā amplitūdā. Braucējiem bija jāmēģina parādīt pēc iespējas labāku kopējo braucienu, mēģinot tajā ielikt kādu īpašu triku uzsvaru liekot uz kreativitāti. Šī spota organizatori skeitšops “Clockwise.lv” izspēlēja Sweet zīmola dēli kuru ieguva gados jauns, ļoti talantīgs braucējs.

skeitbords-38

skeitbords-32

skeitbords-46

Ceturtais dienas spots tika nolikts pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas. Kamēr skeitbordisti no Spīķeriem devās uz šo vietu, pa ceļam uznāca diezgan stiprs lietutiņš. Kā zināms lietus dēļiem nav pārāk draudzīgs, tomēr tas nevienu neapstādināja. Drīz vien atkal uzspīdēja saulīte un pasākums varēja turpināties. Spota organizātori “Rajon TV” izvēlējās divas atsevišķas vietas, kurās skeitbordistiem vajadzēja rādīt savas prasmes. Otrajā daļā, kur bija lēciens pa trepēm varēja manīt īpaši lielu aktivitāti, līdz pašā lēcienu karstumā atkal uznāca lietus, kas bija iemesls pārtraukt baudīt šo saldo ēdienu un doties uz nākošo norunāto vietu.

skeitbords-58

skeitbords-54

skeitbords-61

Uzvaras parka spotu organizēja “Monsterpark”. Šajā vietā visiem braucējiem vajadzēja rādīt savas spējas un to ko viņi var paveikt piezemejoties ar dēli lielā slīpumā. Uzdevums nebija no vieglajiem un šeit bija ko darīt pat tiem, kas prot izpildīt ļoti sarežģītus trikus. Otrajā daļā mazajiem braucējiem bija iespēja iegūt balvas lecot no lielas konstrukcijas, tomēr iesācējos neviens no braucējiem neuzdrošinājās šo uzdevumu pievarēt. No amatieriem izcili nolēca divi braucēji, Kristofers un Kristaps.

skeitbords-62

skeitbords-63

skeitbords-66

Pēc uzvaras parka visi skeitbordisti devās uz pēdējo dienas spotu Ķīpsalā, kuru organizēja “G-tiim”. Šajā spotā visiem bija dots trīstūrī izveidots ledžs ar metāla malām. Uz šīs konstrukcijas visiem bija lieliska iespēja izrādīt savas spējas un mēģināt pacelt kādu jaunu triku. Šajā spotā skeitbordisti paši bija sarūpējuši griliņu un turpat pie dabas arī saorganizēja visiem garšīgu maltīti. Mazākie braucēji leca pāri pārvietojamai konstrukcijai un sacentās, kurš ar dēli var tālāk aizlekt. Citi vienkārši sēdēja zālītē un vēroja lielisko pasākumu.

skeitbords-71

skeitbords-73

skeitbords-74

Kopumā diena pagāja ļoti labās noskaņās. Piedalījās gan lieli, gan mazi, gan meitenes, gan zēni un visi brauca ar dēļiem, brauca cauri Rīgas pilsētai ar skeitbordu uz 4 ritentiņiem. Man ļoti patika šī diena. Izsaku īpašu prieku par jaunajiem skeitborda talantiem, kuri piedalījās šajā pasākumā, no paša sākuma līdz beigām. Šajā “Go Skateboarding Day” tieši jaunieši visiem mums pieaugušajiem rādīja to, cik ļoti pozitīvs un atraktīvs ir skeitbords kopumā un cik ļoti labi skeitbords izskatās Rīgas ielās.

Īpašu paldies saku Fricim Štrausam, kurš bija uzņēmies pasākuma oragnizēšanas lomu.

Nākošā gada pasākumā organizātoriem ieteiktu izvēlēties spotus vēl publiskākās vietās, jo esmu pārliecināts, ka visiem apkārtējiem būs liela interese un pasākums iegūs lielāku rezonanci.

Rakstu sagatavoja www.skeits.lv

Iepriekšējais rakstsGo Skateboarding Day Rīgā
Nākamais rakstsRīgas Skeitborda Skola uzņem audzēkņus