Mājas Sacensības Vans Latvijas Skeitborda līgas’18 2. posma atskats un rezultāti

Vans Latvijas Skeitborda līgas’18 2. posma atskats un rezultāti

2629
0

VANS LATVIJAS SKEITBORDA LĪGAS 2018. GADA SEZONAS 2. POSMS

 

Sestdien, 16. jūnijā, Siguldas Raiņa parka skeitparkā norisinājās Vans Latvijas Skeitborda līgas (VLSL) 2018. gada 2. posms, kurā vairāki no Latvijas labākajiem skeitbordistiem sacentās par godalgotajām vietām, balvām un punktiem VLSL kopējā reitinga tabulā.

Šis posms norisinājās Siguldas Raiņa parka svētku ietvaros un bija šo svētku centrālais notikums. Lai gan Siguldas skeitparka konstrukcijas ir nedaudz sarežģītākas priekš skeitborda trikiem nekā tas ir, piemēram, Rīga, dalībnieki, kuri bija ieradušies parādīja, ka ja māk un grib tad visu var uztaisīt. Skatītājiem un dalībniekiem, gaidot braucienus bija iespēja arī garšīgi paēst un uzzināt arī noderīgas lietas, izmēģināt dažādas aktivitātes un vērot paraugdemonstrējumus no policijas, ugunsdzēsējiem un pat armījniekiem.

IESĀCĒJU GRUPA

Šoreiz uz sacensībām bija ieradušies tikai paši labākie iesācēju grupas pārstāvji, kuri vēlējās saviem VLSL 2018. gada sezonas reitinga punktiem pievienot vel pāris, pēc labiem startiem pirmajā posmā Barona ielas skeitparkā Rīgā.

Pēc 3.vietas finiša pirmajā posmā, Otto bija gatavs pierādīt arī sevi Siguldas skeitparkā

Sacensības iesācēju grupai noritēja raiti un katram braucējam kādā no saviem pusotras minūtes braucieniem izdevās parādīt labu sniegumu. Jaatzīst gan, ka iesācēju grupai Siguldas skeitparka lielās rampas sagādāja nelielas problēmas, jo bija lielākas un stāvākas kā tas ierasts Rīgas Skeitborda skolas treniņos un Rīgas skeitparkos.

Bez dažiem kritieniem arī neiztikt
Otto patīkami pārsteigts par trešo vietu un balvām no atbalstītājiem

Pirmo reizi VLSL vēsturē labāko trijnieks bija tieši tāds pats kā iepriekšējā posmā. Pirmo vietu izcīnija Uvis Cinītis aiz sevis atstājot savu draugu un treniņu biedru Kristeru Kraupšu. Trešajā vietā ierindojās Otto Kopcis. Šie trīs jaunie braucēji jau piesaka sevi cīņai par VLSL’18 kopvērtējuma līderiem iesācēju grupā.

MEITEŅU GRUPA

Šoreiz mieteņu grupa nebija tik pārstāvēta kā Rīgā un neilgi pirms sacensībām bija pieteikusies tikai viena dalībniece, bet beigu beigās dažas meitenes atrada drosmi un motivāciju piedalīties.

Ance ar pārliecinošu drop in
Stabili izpildīts rock to fakie

Šī posma meiteņu grupas favorīte bija Ance Sakša, kura arī to attaisnoja veicot divus lieliskus braucienus sakombinējot gan flip gan stall trikus un pārliecinoši iegustot pirmo vietu. Otro un trešo vietu ieguva attiecīgi Elizabete Bāliņa un Ilona Adiāne, kurām abām tās bija pirmās sacensības.

Tiesneši uzmanīgi vēroja un pēc tam analizēja braucēju sniegumu

AMATIERU GRUPA

VLSL’18 Siguldas posmu bija nolēmuši apmeklēt tie amatieri, kuri nebija varējuši piedalīties pirmajā posmā Barona ielas skeitparkā. Šīs grupas pārstāvji jau jutās daudz drošāk uz skeitparka konstrukcijām un bija vērojami jau vairāki īpaši sarežģīti tirki.

Valters ar bs 50-50
Jaunais Olivers arī nolēma pievienoties Amatieriem

Viens no iepriekšējā posma braucējiem Olivers Kalniņš, kuram ir tikai 9 gadi, ambiciozi nolēma piedalīties amatieru grupā. Savos braucienos viņam izdevās veikt vairākus priekš viņa vecuma sarežģītus trikus.

Olivers ar blunt to fakie
Valters saņēmas uztaisīt bs boardslide pa stāvo reilu
Kā vienu no noslēdzošajiem brauciena trikiem Edgars izvēlējais taisīt Crooked grind pa ledžu

Lielākā sāncensība izvērtās starp Edgaru Vīnu un Valteru Lūriņu, kuri abi pārliecinoši gāja pēc pirmās vietas un uzvaras amatieru grupā.Pēc tiesnešu kolēģijas vērtējuma, ar pavisam nelielu pārsvaru pirmo vietu ieguva Valters! Oliveram izdevās iegūt trešo vietu, kas bija arī viņa pirmā godalgotā vieta sacensībās.

PRO GRUPA

Pro grupā, kā jau tas ir ierasts, bija vairāk dalībnieku kā pārējās grupās un arī triku līmenis bija patiesi augsts. Ņemot vērā, ka daži no VLSL labākajiem braucējiem nebija ieradušies, jo tobrīd atradās augsta mēroga sacensībās Barselonā, dažiem citiem no Latvijas labākajiem braucējiem bija iespēja pacīnīties par pirmo vietu.

Artūrs Nesaule ar fs 5-0
Dimon Deda ar nollie bigspin lipslide
Edijs ar nosemanual

Gandrīz katrs Pro grupas pārstāvis nobrauca ļoti pārliecinošu pirmo braucienu, bet īpaši izcēlās Friča Štrausa pusotras minūtes brauciens, kurā viņš izpildīja gan orģinālus, gan ļoti sarežģītus trikus lielā ātrumā. Bet ne Miks Grantiņš, ne Artūrs Nesaule, kā arī tehniskais braucējs Edijs Jansons nevēlējās padoties un otrajos braucienos bija apņēmušies parādīt labāko sniegumu.

Fricis ar Crooked grind lejā pa reilu
Artūrs vienīgais pārliecinoši lidoja pāri fly box ar katru mēģinājumu
Miks ar lielu bs 180
Fricis ar wallie pilnā ātrumā
Fricis savus braucienus iesāka ar lielu ollie no rampas iekšā benkā

Pēc Pro grupas braucienu beigām sākās Best Trick sacensības pa centrālo konstrukciju, kur 15 minūšu laikā bija jāparāda savs labākais triks. Šo disciplīnu pārliecinoši iesāka Edijs Jansons no Cēsīm veicot vairākus ļoti sarežģītus flip trikus. Tomēr līdz ar laika limita beigām, kad katram braucējam tika doti noslēdzošie mēģinājumi, Aleksis Sokolovs nosēdināja 360 flip 50-50 lejā pa ledžu un izcīnija uzvaru Best Trick kategorijā.

Priekš Best Trick Artūrs mēģināja pārlekt reilam un vel iemest pa vidu late showit
Linards cīnijās ar fs bluntslide
Aleksis Sokolovs ar uzvaroši 360flip 50-50

Pēc tiesnešu vērtējuma nevienam tomēr neizdevās pārspēt Friča Štrausa spēcīgo pirmo braucienu, tādējādi ierindojot viņu pirmajā vietā. Otro vietu ieguva Artūrs Nesaule un trešais palika iepriekšējā posma otrās vietas ieguvējs Miks Grantiņš.

Liels paldies visiem atbalstītājiem un organizatoriem: Latvijas Skeitborda Federācija, Vans, Boards.lv, Rīgas Skeitborda skola, Skeits.lv kā arī Siguldas pilsētai, Sigulda Aizrauj, Siguldas novada Jaunrades centram un Aģentūrai Zīle.

Liels paldies par bildēm fotogrāfiem Naurim Dollinam un Tomam Lēcim, kā arī organizatoram Artam Amoliņam par pasākuma vadīšanu!

Tiekamies Vans Latvijas Skeitborda līgas 2018 3. posmā 21. jūlijā Cēsis “Dynamit Jam” ietvaros!

Iepriekšējais rakstsVANS LATVIJAS SKEITBORDA LĪGAS’18 2. POSMS NOTIKS SIGULDĀ
Nākamais rakstsBARCELONA, BABY! LV braucēji dodas uz “Barcelona European Open ” sacensībām